Yoga.JPG

"Im słabsze ciało,

tym silniej

nami rządzi"

Jean-Jacques Rousseau

MGR ANGELIKA

MANTUR-VIERENDEEL

Ukończyłam studia licencjackie i magisterskie na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Po studiach zaczęłam pracę jako dietetyk w fitness klubie Maniac Gym, gdzie pracowałam przez rok, po czym przeprowadziłam się do Belgii (ach, ta miłość!). Swoją pierwszą pracę wspominam niesamowicie miło i bardzo tęsknię za miastem, współpracownikami z Maniac'a i oczywiście za szefową, która dała mi moją pierwszą pracę. 

Mieszkając w Belgii, należy liczyć się z tym, że zawód dietetyka jest zawodem regulowanym, więc aby móc zacząć praktykować, należy najpierw zrobić rozpoznanie dyplomu i otrzymać tak zwany nr VISA. Obecnie pracuję w organizacji non-profit, związanej z tematyką zdrowia i żywności, gdzie głównie skupiamy się na pracy z tabelami wartości odżywczych produktów spożywczych. Weekendy z kolei poświęcam na moją największą pasję- pracę z pacjentami. 

Uwielbiam się uczyć i studiować, dlatego też w 2018 roku pokusiłam się na studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, które ukończyłam razem z moją przyjaciółką ze studiów Ewą. Psychodietetyka okazała się czymś naprawdę otwierającym oczy i zmieniającym punkt widzenia oraz podejście do pacjentów. W mojej pracy staram się jak najuważniej słuchać drugiej osoby i zrozumieć jej problemy i potrzeby. Przychodząc do mnie, nie usłyszysz żadnych zakazów ani nakazów- nasza relacja będzie się opierała na współpracy i szacunku. Stosuję indywidualne podejście do każdego z moich podopiecznych, bo wiem, że każdy jest inny i ma inne potrzeby, inne preferencje smakowe, czy inne schorzenia.

Czując niedosyt studencki, i chcąc się stale rozwijać, w 2019 roku rozpoczęłam kolejne studia podyplomowe na kierunku Dietetyka Kliniczna. Była to również moja specjalizacja na studiach magisterskich, ale chciałam dodatkowo pogłębić wiedzę oraz poznać najnowsze doniesienia ze świata dietetyki. Kocham gotować i poznawać nowe smaki, więc w swoich jadłospisach możecie liczyć na różne smakołyki!

DIETETYK KLINICZNY

PSYCHODIETETYK

VISA NR: 129631

INAMI: 563007-78-601

Zapraszam serdecznie,

Angelika Mantur-Vierendeel